logo

» ÚVOD     » CENÍK SLUŽEB     » KONTAKTY

» Autoservis     » Autodoprava     » Sportovní vozy     » Půjčovna     » Demontáž vstřiků     » SHOP

  

  

Rychlý kontakt

Jiří Máša - JMR Auto

Provozovna:
Za Kapličkou 1
664 61 Rajhradice

mobil  +420 777 584 969
email  jmrauto@seznam.cz

 

Provozní doba

PONDĚLÍ - PÁTEK
8.00 - 18.00

SOBOTA
dle dohody

NEDĚLE
zavřeno

 
 

Dodavatel náhradních dílů

auto kelly

autobenex

 
 

Diagnostika

Co je autodiagnostika?

Specializace na vozidla PSA, VW grup a užitkové vozidla.

imgV současné době jsou automobily stále více vybavovány elektronickými řídícími jednotkami od elektroniky motoru až jednotkami pro určité části vozidla. Elektronika nejen rozšířila schopnosti a funkce automobilu, ale umožňuje také lépe určit případnou závadu.

Většina řídících jednotek v automobilech je proto dnes vybavena pamětí závad, do které se ukládají informace o zjištěných závadách. Je tak možné poměrně snadno vyhodnotit i závady, které se objevují jen sporadicky a jinak by se velmi obtížně určovaly.

 

Pomocí diagnostického konektoru ve vozidle je potom možné se k jednotlivým řídícím jednotkám v autě připojit buď pomocí počítače s příslušným programem nebo pomocí speciálního diagnostického přístroje.

S tímto vybavením je možné přečíst informace o případných závadách, provádět různá nastavení nebo číst některé další hodnoty, údaje z jednotlivých snímačů, a to i za provozu vozidla.

 

Základní dělení autodiagnostiky

Na autodiagnostiku komunikací s řídícími jednotkami prostřednictvím protokolu (KW-1281, KWP-2000, CAN-BUS, KW82, UDS apod.) a na autodiagnostiku měřením fyzikálních veličin (napětí) na jednotlivých snímačích nebo akčních členech.

 

 

 

  

Všechna práva vyhrazena © publikuje firma Jiří Máša a vytvořila společnost PROFI IMAGE s.r.o.